English
Search
Back to All Blog Posts

Cummi̇ns Adblue Çözümlemesi̇

Cummi̇ns Adblue Çözümlemesi̇

Cummi̇ns Adblue Çözümlemesi̇


Dizel yakıtlı ağır vasıta araçlar da oluşan azot oksit salınımını azaltmak için kullanılan su bazlı üre çözeltisidir. SCR sistemine sahip olan araçlar da azot oksit salınımı Adblue yardımı ile nitrojen ve suya dönüştürür bu şekilde doğayı ve çevreyi temiz tutmaktadır.

Günümüz de Cummins marka motorlar, kamyonlar, tırlar, otobüsler ve iş makinaları gibi birçok ağır vasıta ve yat gibi deniz araçlarında Adblue sistemi kullanılmaktadır.

Cummins motor ülkemizde aktif olarak kullanılan bir motor markasıdır.


Adblue sistemi araçların çıkarttığı zehirli gazları zararsız hale getirebilmek için kullanılmaktadır.

Avrupa Birliği ülkelerinde çevre kirliliğini ve küresel ısınmayı önlemek amacıyla adblue sistemi zorunlu hale getirilmiştir. Günümüzde üretilen ağır vasıta araçlar artık adblue sistemi ile üretilmektedir.

Adblue arıza çözümleme adblue sıvısının bulunmadığı veya araçta sıvının azalması gibi durumlarda adblue arıza çözümleme kalıcı bir çözüm olmaktadır. Adblue sıvısı azaldığı zaman araç çekişten düşer, performansı azalır ve daha fazla yakıt yakar.

Adblue sıvısı tamamen bittiği zaman araç stop eder. Servis olmayan bir yerde aracın stop etmesi durumunda çekici çağırıp aracı servise götürmeniz gerekecektir. Bu gibi durumlar da sizlere ciddi masraflara yol açacaktır.

Cummins adblue emulatör araca bağlanması durumunda araçtaki adblue sistemi devre dışı kalmaktadır.  Adblue emulatör aracın elektronik kontrol ünitesine takılmaktadır.

Adblue sistemi Cummins adblue arıza çözümleme emülatörü ile devre dışı kaldığı zaman gösterge panelinde herhangi bir uyarı gözükmemektedir. Adblue emülatör cihazımız adblue sıvı seviyesini %80’lerde tutar ve sıvı almanıza gerek kalmaz.

Cummins emülatörü aracınızın hızını azaltmaz. Emülatör Cummins motor kullanan kamyon, otobüs ve iş makinalarındaki adblue arızalarının da giderilmesine de uygun olarak tasarlanmıştır. BMC (Otobüs,Kamyon), Güleryüz, Otokar / Sultan – Doruk – Kent – Atlas , Akia / TCV, DAF LF, CAMC, FAW, AVIA, HAGER, KINGLONG, YOTONG markaları ve modelleri Cummins Euro 5 ve Euro 6 adblue emulatorleri desteklemektedir.

Adblue emülatörlerin montajı oldukça kolaydır ve sistem bağımsız bir şekilde çalıştığı için aracın başka sistemlerine zarar vermemektedir. Bu araçlar için uygun emulatörü firmamız Nitro Mekatronik’ ten temin edebilirsiniz.

Comments
Write a Comment Close Comment Form